Meme dikleştirme, dik memeler için..

Meme dikleştirme, dik memeler için..

gazete-haberleri
Sarkık ya da düşük memeler için uygulanır. Bu işlem bazen silikon meme protezi ile birleştirilir. Memeyi örten derinin meme dokusundan geniş olması ya da meme dokusunun küçülmesi ile derinin bollaşması veya her ikisinin aynı anda olması nedeniyle meme sarkar. Bu yüzden meme hacminin artırılması ya da memeyi örten derinin bir kısmının çıkarılması ile meme dikleştirilir. Bazı vakalarda ikisinin kombinasyonu en iyi sonucu verir. .

Meme dikleştirme nasıl yapılır?
Sarkıklığın derecesine göre meme başı etrafından ya da meme altından deri çıkarılması ve meme başının normalde olması gerekenden daha üst noktaya kaldırılması ile yapılır. Böylece meme dokusu daha gergin olur. Gerekirse projeksiyon denilen, memenin doğal çıkıntılı görünümünü artırmak için silikon protez yerleştirilir. Sonuçta meme dokusu gençlikte olan düzgün ve dolgun görünümüne kavuşur.

Ameliyat sonrası gelişmeler Ameliyat ortalama 2-3 saat sürer. Hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu olabilir. Meme başı ve meme altında düz tek çizgi yada \"L\" şeklinde kesik izi olur. Bu iz ilk birkaç ay belirgin olmasına rağmen özellikle beyaz tenlilerde altıncı aydan sonra dikkat bile çekmeyecektir. Ameliyat sonrası ödem ve şişlikler olacaktır. Ortalama bir hafta kadar gerginliği azaltıcı bandajlar kullanılır. Aynı zamanda üç hafta boyunca gece gündüz kullanılacak sporcu sütyeni ile destek yapılmalıdır. Hasta, rutin işlerine bir ya da iki gün sonra başlayabilir. Sportif etkinlikler için bir ay beklemekte fayda vardır.


gazete-haberleri

Bu sitedeki bilgiler tedavi amaçlı değildir. Doktorunuza müracaat ediniz.